Pobyt w Niemczech

Rozwiązanie stosunku pracy w Niemczech

Zainteresowanie pracą za naszą zachodnią granicą rośnie w mgnieniu oka. Szczególnie dużą popularnością wśród Polaków mających zamiar wyjechać do pracy za granicę cieszą się Niemcy.

Krótki przewodnik dla osób planujących prace w Niemczech

W Polsce z dnia na dzień rośnie zainteresowanie pracą za naszą zachodnią granicą. Szczególnie dużą popularnością cieszą się wyjazdy do pracy do Niemiec, gdzie od 1 maja bieżącego roku rynek pracy został oficjalnie otwarty dla wszystkich obcokrajowców.

Koszty życia w Niemczech

Wielu z nas w wyjeździe do pracy do Niemiec widzi szansę na lepsze życie. Owszem, zarobki są zdecydowanie wyższe niż te, które oferuje nam większość polskich przedsiębiorstw. Jednak, aby pracować w Niemczech trzeba tam także jakoś żyć, coś jeść, robić zakupy, gdzieś mieszkać.

Co robić, żeby dobrze zarobić Niemczech?

Praca w Niemczech dla wielu z nas jest (już teraz legalną) szansą na polepszenie swoich zarobków. Jak wiemy od 1 maja każdy z nas bez żadnych ograniczeń może korzystać z ofert i ogłoszeń na niemieckim rynku pracy.

Formalności związane z wyjazdem do pracy w Niemczech

Kiedy to 1 maja bieżącego roku niemiecki rynek pracy został otwarty dla obcokrajowców, przed wieloma Polakami otworzyła się szansa na lepsze życie. Z jednej strony, nie jest to pozytywne zjawisko, ponieważ Polska traci coraz to więcej ludzi (szczególnie młodych) chętnych do pracy.

Kwestia urlopu według niemieckiego prawa pracy

Niemieckie prawo pracy jest szeroko rozbudowaną dziedziną, która określa wiele istotnych przepisów prawnych regulujących legalne zatrudnienie w Niemczech.

Umowa najmu w Niemczech

Każda osoba wyjeżdżająca do pracy do Niemiec powinna jeszcze przed wyjazdem z kraju rozpocząć szukanie mieszkania w okolicach swojego miejsca pracy. Kiedy już znajdziemy nasze wymarzone lokum i zdecydujemy się na jego wynajem, będziemy musieli zawrzeć odpowiednią umowę z jego właścicielem.

Szukanie mieszkania w Niemczech

Wyjeżdżając do pracy do Niemiec musimy liczyć się ze znalezieniem sobie mieszkania. Z reguły szukanie mieszkanie w Niemczech jest dość czasochłonnym zadaniem, więc najrozsądniej jest zabrać się za nie jeszcze przed wyjazdem z ojczyzny.

Poniżej każda zainteresowana osoba może znaleźć kilka rad związanych z tym na co trzeba zwracać uwagę i przy czym trzeba być czujnym podczas szukania mieszkania na terytorium państwa niemieckiego.

Mity na temat wynajmowania mieszkania w Niemczech

Wyjeżdżając do pracy w Niemczech każdy z nas musi liczyć się ze znalezieniem sobie mieszkania bądź jakiegoś innego lokum, w którym będziemy mogli mieszkać przez cały czas pobytu. Niekiedy, w szczególności w przypadku prac sezonowych, jak na przykład zbiory owoców i warzyw, zdarza się, iż to sam pracodawca zapewnia zakwaterowanie swoim pracownikom.

Krótki savoir vivre dla Polaków pracujących w Niemczech

Chyba każdy z nas zna przysłowie: Co kraj, to obyczaj. W wielu życiowych sytuacjach możemy przekonać się, iż jest one zgodne z prawdą. Szczególnie szybko mogą przekonać się o tym osoby, które postanowiły wyjechać za granicę w celu poszukiwania pracy.

 

Ankieta

Czy chcesz pracować w Niemczech?: