Praca w Niemczech

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Stała i legalna praca w Niemczech była dla wielu z nas marzeniem. Jedynie osoby posiadające potwierdzone egzaminem wysokie kwalifikacje zawodowe oraz certyfikaty językowe świadczące o biegłej znajomości języka miały realne szanse na legalne zatrudnienie.

System ubezpieczeń społecznych w Niemczech

Wyjeżdżając do pracy w Niemczech każdy z nas musi być świadomy wszelkich formalności, jakich będziemy musimy w związku z takich wyjazdem dopełnić. Poza formalnościami musimy także liczyć się z poświęceniem odpowiedniej ilości naszego cennego czasu na wystarczające zapoznanie się z niemieckim prawem, które będzie nas obejmować bezpośrednio po wyjeździe.

Sądy pracy w Niemczech

Jak powszechnie wiadomo od 1 maja bieżącego każdy polski obywatel może szukać legalnego zatrudnienia w sąsiedzkim nam kraju za Odrą. Z szansy takiego wyjazdu korzysta coraz więcej osób. W związku z tym każda z nich powinna zapoznać się przynajmniej z pewną częścią praw regulujących pracę obcokrajowców w Niemczech.

Prawa i przywileje młodych matek i ciężarnych kobiet pracujących w Niemczech

We współczesnym świecie praktycznie w każdym kraju można spotkać się ze specjalnymi przywilejami i prawami dla pracujących matek i kobiet w ciąży. Także w Niemczech można spotkać się z daleko idącą ochroną tej grupy pracowników.

Podstawowe prawa pracowników w Niemczech

Każda legalnie zatrudniona osoba w Niemczech powinna zapoznać się z obowiązującymi podstawowymi prawami pracownika. Jest to bardzo ważne, ponieważ niewiedza w tej kwestii bardzo często może obrócić się przeciwko nam i sprawić, iż padniemy ofiarom jakiegoś oszustwa. I mimo, iż pracując w Niemczech nie pracujemy w swoim ojczystym kraju mamy prawo o walczenie o to, co przysługuje nam, jako pracownikom.

 

Zasady i warunki oddelegowywania pracowników do pracy w Niemczech

Bardzo często możemy spotkać się z tym, iż osoba pracująca w Niemczech nie jest zatrudniana przez niemieckiego pracodawcę. Jak to możliwe? To bardzo proste.

Uznawanie dyplomów i kwalifikacji zawodowych w Niemczech

Podstawą do zdobycia dobrze płatnej posady w Niemczech są przede wszystkim wysokie kwalifikacje. Niemieccy pracownicy niezwykle cenią sobie dobrze wykwalifikowanych pracowników, dlatego też gwarantują im wysokie wynagrodzenia.

Specyfika zawierania umowy na czas określony w Niemczech

Praca w Niemczech jest szansą dla wielu polskich obywateli. Decydują się oni na wyjazd do pracy za granicę głównie w celu lepszych i bardziej perspektywicznych zarobków. Większości z nich faktycznie udaje się dorobić i poprzez to zapewnić sobie dostatnie i spokojne życie.

Rozwiązanie stosunku pracy w Niemczech

Zainteresowanie pracą za naszą zachodnią granicą rośnie w mgnieniu oka. Szczególnie dużą popularnością wśród Polaków mających zamiar wyjechać do pracy za granicę cieszą się Niemcy.

Rada zakładowa w niemieckich przedsiębiorstwach

Zapoznanie się z podstawowymi przepisami niemieckiego prawa pracy to pewnego rodzaju niezbędnik dla każdego polskiego obywatela, który planuje wyjazd Niemiec, w celu poszukiwania pracy.

Ankieta

Czy chcesz pracować w Niemczech?: