Inne

Czy ekologiczne kosmetyki są drogie?

Kosmetyki ekologiczne cieszą się coraz większą popularnością. Jest to wynik między innymi tego, że w ich składzie nie ma substancji negatywnie wpływających na kondycję skóry. Aby kosmetyk mógł być określany mianem ekologicznego, musi spełniać wiele norm. Wiele osób rezygnuje jednak z zakupu takich kosmetyków bojąc się tego, że kosztują one zbyt dużo. Czy kosmetyki ekologiczne naprawdę wiążą się ze sporym wydatkiem?

Liczy się skład

Ekologiczne kosmetyki bazują głównie na surowcach pochodzenia roślinnego. Pozyskiwane są w drodze takich procesów, jak filtracja, ekstrakcja, tłoczenie oraz destylacja. Do tego muszą one pochodzić z upraw które przechodzą regularnie określone kontrole. Wszystko to sprawia, że surowce takie kosztują więcej niż te, po które sięgają producenci zwykłych kosmetyków. Przekłada się to oczywiście na cenę ostatecznego produktu.

Nie musi być drogo

Należy jednak podkreślić, że obecnie coraz więcej kosmetyków ekologicznych jest naprawdę dostępnych również pod względem ceny. Wraz z powiększaniem się grupy osób, które je kupują ich cena obniża się. Obecnie ekologiczne kosmetyki nie kosztują dużo więcej od tych, w których aż roi się od substancji , które nie są dobre dla skóry.