Przemysł

Czy miedź i aluminium sprawdzają się jako surowce wtórne?

Współczesny świat jest zdominowany nawoływaniami dotyczącymi ochrony środowiska. Trwa wielka transformacja energetyczna – paliwa kopalne zastępuje się mniej emisyjnymi wiatrem, wodą i słońcem. Odchodzi się też od plastiku. Wszystko to ma na celu ograniczenia(e) zachodzących zmian klimatycznych.

Co więcej, zasoby naturalne, którymi dysponuje nas Ziemia są zużywane. Wobec zaistniałych okoliczności, ponowne wykorzystanie zużytych już zasobów staje się rzeczą nieodzowną.

Segregacja odpadów, którą znamy z naszych gospodarstw domowych dotyczy też odpadów metalowych. Nie tworzy się jednak na nie dedykowanych pojemników. Odpadów metalowych pozbywamy się w skupie złomu. Jest to o tyle korzystne, że jeszcze można na tym zarobić. Skupy z chęcią przyjmują każde ilości metali kolorowych, które po obrobieniu mogą dalej odsprzedawać doliczając swoją prowizję.

Utylizuj i zarabiaj – jak działają skupy złomu?

Dobrze jest wyjść od stwierdzenia co się chowa pod pojęciem “metale kolorowe”. Zaliczamy do nich wszystkie metale oraz ich stopy, które nie posiadają w swoim składzie żelaza. Najpopularniejsze i najczęściej używane metale kolorowe to np. miedź, aluminium czy mosiądz.

Podobnie jak inne odpady podlegające segregacji, metale kolorowe można poddawać odzyskowi. Niezbędne są do tego odpowiednie zasoby i wystarczająca ilość złomu.

Zakupione przez złom metale są segregowane. W dalszej kolejności po małej obróbce wysyła się je do hut. Huty przerabiają zezłomowany metal w pełnoprawny produkt. Taki produkt magazynowany jest w magazynach, skąd pokonuje drogę do kolejnych odbiorców.

Metale, które podlegają powyższemu procesowi to często metale i stopy, zawierające aluminium, miedź i mosiądz. Są to substancje często i chętnie znajdujące zastosowanie w różnych dziedzinach ekonomii. Ich właściwości chemiczne sprawiają, że mają wiele zastosowań. Co więcej – większość przedmiotów, z których korzystamy na codzień w mniejszym lub większym stopniu bazuje na metalach kolorowych.

Miedź oraz aluminium zaliczają się do najdroższych tworzyw, które można oddać na skupie złomu. W związku z tym jeśli zgromadzimy sporo odpadów warto odwiedzić skup aluminium lub skup miedzi. Warszawa, Wrocław czy Kraków – w każdej miejscowości spotkamy tego typu miejsca.

Kto potrzebuje najwięcej miedzi?

Metale kolorowe ze względu na swoją wszechstronność są użyteczne w wielu dziedzinach. Ich skończona podaż powoduje, że kreuje się popyt na odzyskane i obrobione surowce.

Odzyskiwanie metali jest kosztochłonnym zajęciem. Nie zmienia to faktu, że jest to czynność w dalszym ciągu opłacalna. Recykling metali niesie plusy dla wszystkich zainteresowanych stron.

Klient indywidualny pozbywa się złomu z domu i przy okazji otrzymuje za to pieniądze. Skup aluminium i miedzi otrzymuje pożądany materiał. Skup miedzi później zarabia na zakupionym produkcie oferując go hutom i pozostałym wykazującym zainteresowanie przedsiębiorstwom. Jakie dziedziny gospodarki najchętniej pracują ze skupami? To zależy od tego, czym wybrany skup się trudni.

Skup miedzi – jakim branżom pomaga?

Miedź zaliczana jest do grupy metali półszlachetnych. Jest stosunkowo miękkim i nieskomplikowanym w obróbce pierwiastkiem. Charakteryzuje się wysoką przewodnością elektryczną. Skutkiem takiego stanu rzeczy jest liczne używanie jej w różnego rodzaju urządzeniach i instalacjach elektronicznych i elektrycznych.

Najczęściej odzyskuje się ją wtórnie ze zużytych przewodów i kabli elektrycznych. Spore ilości miedzi znaleźć można też w instalacjach hydraulicznych. Z miedzi korzysta chętnie branża budowlana – stosuje ją do produkcji rynien, parapetów i pokryć dachowych. Poza dobrym przewodnictwem prądu, miedź też sprawdza się jako wymiennik ciepła. Ta funkcja pozwala odszukać ten materiał w chłodnicach i grzejnikach.

Cena miedzi na rynkach światowych jest dość wysoka. Zatem, jeśli po remoncie bądź wymianie urządzeń w domu zostało nam trochę tego rudego pierwiastka i chcemy odzyskać część poniesionych kosztów, warto odwiedzić skup miedzi. Warszawa jest miastem, gdzie otrzymamy za kilogram miedzi najlepszą stawkę. Jednak nie ma się czym przejmować – niemal wszędzie handel miedzią jest dochodowy.

Skup aluminium – kto jest ich klientem?

Aluminium to następny wysoce ceniony metal. Korzysta się z niego w przemyśle lotniczym, stoczniowym, motoryzacyjnym, budowlanym, a nawet spożywczym. Jest plastyczny co daje możliwość dowolnego zmieniania jego wyglądu. Każdy z nas pił kiedyś colę lub inny napój z puszki – puszki oczywiście wytwarza się z aluminium. Jest to tylko jeden z przykładów wykorzystania tego pierwiastka.

Aluminium można pozyskiwać z części samochodowych, jak również z różnych elementów budowy maszyn, blach czy instalacji. Wiele osób zbiera też puszki po napojach i w ramach dodatkowego zarobku oddaje je na skup aluminium.

{Warszawa czy przedmieścia – gdzie bardziej opłaca się sprzedać złom?|Czy skup metali to dobry pomysł na biznes?|Gdzie skupuje się najwięcej złomu?

Skupy metali kolorowych to często dobrze funkcjonujące biznesy. Produkcja odpadów, mimo wszystkich apeli nie maleje. Wobec tego potrzebne są podmioty, które w bezpieczny i rzetelny sposób zajmą się utylizacją.

Dobrym pomysłem wydaje się otworzyć skup miedzi lub skup aluminium. Warszawa jako miasto stale się powiększające mogłaby być dobrą lokalizacją.