Motoryzacja

Czym jest wyciąganie wgniotek?

Twój samochód uległ kolizji, przez co pojawiły się na nim niewielkie wgniecenia? Grad w tym roku był bezlitosny? Własnoręczne wyciąganie wgniotek będzie idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji. 

Czy udać się do lakiernika?

Kiedy uszkodzenia są małe, ani trochę nie opłaca się odwiedzać lakiernika. Przede wszystkim dlatego, że nałożenie kolejnej warstwy lakieru na auto przyczyni się do znacznego spadku jego ceny rynkowej. Poza tym taka naprawa jest bardzo droga i trwa często nawet wiele tygodni. 

Wyciąganie wgniotek to lepsze rozwiązanie

O wiele korzystniejszą opcją jest wyciąganie wgniotek. Robi się to za pomocą specjalnego kleju oraz odpowiednich zaczepów. Przy ich użyciu można pozbawić pojazd uszkodzeń spowodowanych przez drobne stłuczki, grad czy kamienie. Sposób ten nie wymaga demontażu jakichkolwiek elementów ani nie kosztuje zbyt dużo. 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Każde naruszenie lakieru auta jest dla największych fanów motoryzacji wielkim przeżyciem i nieprzyjemnym doświadczeniem. Należy jednak nie panikować i zastanowić się, czy uszczerbek na zdrowiu lakieru jest na tyle nieznaczny, że możemy sobie z nim poradzić. Jeśli tak, wyciąganie wgniotek jest najlepszym rozwiązaniem. Nie wymaga zbyt znaczącej wprawy, choć oczywiście dobrze będzie poradzić się kogoś, kto już to w przeszłości zrobił. W takim przypadku będzie o wiele prościej.