Budownictwo

Gdzie znajduje zastosowanie beton towarowy?

Beton wykorzystywany jest na wszystkich placach budowy, buduje się z niego elementy nośne, ale też drogi. Co warto o nim wiedzieć i jaki jego rodzaj wybrać? Kiedy wykorzystać beton zwykły, a kiedy lepiej poszukać firmy robiącej beton towarowy? Jeżeli właśnie jesteś na etapie budowy budynku mieszkalnego to ten tekst jest zdecydowanie dla Ciebie.

Czym różni się beton towarowy od betonu zwykłego?

Główną różnicę stanowi skład tego wyrobu. Beton zwykły jest mniej twardszy niż beton towarowy. Ten pierwszy tworzony jest z mineralnego kruszywa skalnego, takiego jak piasku, żwiru i grysu, który jest mieszany z cementem. Beton towarowy musi spełniać inne normy i być o wiele bardziej trwały. W jego formule są zawsze 2 rodzaje kruszyw – drobne i grube, cement i woda, a także dodatki uszlachetniające. Dzięki temu bywa bardzo sprężysty.
W dodatku beton zwykły zazwyczaj wyrabiany jest na placu budowy tuż przed zastosowaniem, a beton towarowy produkowany jest na węzłach betoniarskich przykładowo w województwie Mazowieckim i transportowany na plac budowy w specjalnych betonowozach. W rezultacie beton zwykły ma zastosowanie w odmiennych sytuacjach niż ten towarowy.

Czy beton towarowy możemy zrobić samemu na budowie?

Produkcja betonu towarowego jest w pełni zautomatyzowana. Maszyna odmierza proporcje i dodaje odpowiednią ilość kolejnych surowców. W ten sposób beton towarowy zawsze ma jednakowe proporcje, przepisową gęstość i solidność. Nie ma także możliwości popełnienia błędu przy jego tworzeniu. Wytwarzany jest on przez producenta i jako gotowy wyrób dostarczany na budowę.
Ponieważ beton towarowy jest niesamowicie wytrzymały i jego cena nie jest wcale przesadzona, to wykorzystywany jest na dobrą sprawę na wszystkich placach budowy. Budując budynek dużo bezpieczniej jest zastosować gotową mieszankę betonu towarowego od firmy produkującej go i nie ryzykować z własnoręcznym robieniem w betoniarce betonu zwykłego.

Gdzie kupić beton towarowy?

Z racji, że beton towarowy jest bardzo często stosowanym tworzywem, na rynku mamy wiele firm produkujących go. Ważne jest aby przeczytać komentarze o producencie, zanim kupimy stamtąd beton. Nie ulega wątpliwości, że godny zainteresowania beton towarowy znajdziesz w województwie Mazowieckim. Tu liderem na rynku jest Bet-Bud – beton towarowy. Wiele solidnych wytwórni betonu posiada certyfikaty od niezależnych instytutów, między innymi przez System Zakładowej Kontroli Produkcji albo Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Zwróćcie również uwagę na to czy wytypowany przez was producent przywozi towar do Twojego miejsca zamieszkania. W tym temacie na pewno nie rozczaruje Cię wytwórnia Bet-Bud Sokołowa Podlaskiego.