Dom

Jakiego rodzaju podłogę wybrać do sypialni?

Zaprojektowanie sypialni nie jest proste. Trzeba dobrać wiele dodatków, akcesoriów i mebli, które złączą się w niezwykle estetyczną całość. Jednym z istotnych elementów jest z pewnością podłoga – wiele osób stoi przed wyborem, czy powinna składać się z paneli, czy może wykładziny.

Wady i zalety

Każde z wyjść ma swoje plusy, ale również szereg wad. Wykładziny różnego rodzaju mogą prezentować się bardzo uroczo. Ponadto możemy wybrać dokładnie taki odcień, jaki chcemy – na rynku jest wiele tego rodzaju rozwiązań w przeróżnych wzorach i układach.

Parkiet, panele czy wyładzina?

Sympatycy bardziej tradycyjnego podejścia do tej kwestii na pewno jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. W tym wypadku można rozpisać się o zaletach takich jak trwałość oraz bardzo elegancki wygląd, nie ważne czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają częstego odkurzania, aby nie zatrzymywać mnóstwa kurzu, lecz drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego rodzaju. Przyda się zwłaszcza olej do podłóg, dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli martwić się wszelkimi uszkodzeniami czy rysami.

Wybór jest pokaźny. Dobrze jest skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz dodatkami znajdującymi się w sypialni, aby całość była miła i estetyczna.