Dom

Montowanie drzwi wewnętrznych – jak to zrealizować?

Czy warto montować drzwi samodzielnie?

Drzwi wewnętrzne mogą być montowane przez sztab specjalistów,lecz można to wykonać na własną rękę w domu. W jaki sposób to zrobić, żeby udało się stosownie z ich powołaniem? Podpowiadamy – skorzystaj z naszych cennych wskazówek.

Co będzie potrzebne?

Zanim przejdziemy do montażu drzwi wewnętrznych, to powinno się zapoznać się zawartą w nich deklaracją zaświadczającą.Może się bowiem okazać, że zabezpieczenie dotyczy nas tylko wtedy,gdy posługa będzie urzeczywistniana przez kompetentną grupę ekspertów. Nie należy też zapominać o tym, żeby niebrać się za drzwi wewnętrzne ani ich instalację w czasie, gdy w mieszkaniu nie ma dotychczas ułożonych podłóg a także ścian.

Kiedy chcemy zamocować drzwi wewnętrzne z ościeżnicą, to sprawdźmy, czy posiadamy cały zestaw. Ramy drzwi są bowiem złożone zawsze z trzech części i należy je wszystkie zintegrować ze sobą. Bez tego nie będziemy umieli odpowiednio zrealizować naszej sprawy.

Najpierw trzeba naszykować poszczególne  elementy ramy drzwi, które będą nam potrzebne.Kolejno należy montować wszystkie części ościeżnicy – wykonujemy to albo używając klej albo stosując klamery i śruby. Po wykonaniu zlecenia należy wstawić framugę w szparę w ścianie. Między nią a murem trzeba pozostawić lukę wynoszącą 1-2 cm.

O czym pamiętać podczas montażu drzwi?

W trakcie montowania drzwi wewnętrznych futrynę ustawiamy w dziurze w taki sposób,by między nią a murem była nieduża powierzchnia.Pomiędzy elewacją a ramą wstawiamy drewniane płytki. Ościeżnicę należy obecnie umocować do ościeża. Na koniec powinno się montować listwy maskujące.

Wolisz zatrudnić do tego specjalistów? Zobacz: montaż drzwi Bydgoszcz