Motoryzacja

Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

Karoseria to jeden z najbardziej czułych i eksponowanych elementów samochodu. Z racji tego, że lakier pokrywa calą zewnętrzną powłokę samochodu jego uszkodzenia są niestety na porządku dziennym. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O karoserię, jak i o cały samochód należy dbać – wtedy możemy uniknąć, lub przynajmniej ograniczyć ewentualne defekty.

Rewitalizacja lakieru samochodowego – sprawdź czy jej potrzebujesz

Karoseria samochodu jest również narażona na zachodzące reakcji(e) chemiczn(e)ych. Ulega ona utlenieniu, co w rezultacie może skutkować pojawieniem się korozji.

Czasem nawet auta, które z pozoru wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Zdarza się, że odpryski są mikroskopijne. Dlatego warto raz na kilka miesięcy zbadać lakier oglądając auto ze wszystkich stron przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla ludzi dbających o wygląd swoich aut. Jest to rozwiązanie efektywne zarówno od strony profilaktycznej, jak i pod kątem renowacji już uszkodzonych elementów.

Jakie są sposoby na gładką i błyszczącą karoserię?

Istnieją firmy, które w bardzo skrupulatny sposób renowują lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Wykorzystywane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrzętnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona w podobny sposób co szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony zajmujące się car detailingiem oferują szereg czynności, których celem jest jak największe odświeżenie naszych aut.

Dla przykładu, na maskę można założyć chroniącą folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci najczęściej dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Co daje wizyta w salonie car detailingu?

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko wygląda elegancko. Również jego cena rośnie kiedy jest on zadbany.

Wizyta w studio, którego pracą jest renowacja lakieru samochodowego pomoże uzyskać odpowiedź na wiele pytań. Fachowiec zbada stan lakieru w aucie i doradzi najbardziej adekwatny sposób pielęgnacji.