Motoryzacja

W jaki sposób poznać trudności z wtryskiwaczem?

Kierowcy, którzy są w posiadaniu samochodów z silnikiem Diesla a także z układem Common Rail chętnie wczytują się w ciekawostki które dotyczą właśnie takie takich mechanizmów, gdyż są świadomi odpowiednia eksploatacja i higiena użytkowania diesla może sprawić, że usterki mogą wystąpić znacznie później, niż w przypadku złego stylu jazdy. Sprawdź nasz artykuł po to, aby sprawdzić jak zaobserwować problemy z wtryskiwaczem, oraz jak wygląda prawidłowa regeneracja wtryskiwaczy

Jakie mogą być objawy awarii wtryskiwaczy??

Podają one paliwo,które jest zapalane od powietrza sprężonego poprzez tłok. Pamiętajcie, że na zimnym silniku niezbędne jest pośrednictwo za pomocą świecy żarowej. Drygowanie wtryskiwaczami wykonuje się poprzez komputer, który dokładnie wie, jaką dawkę paliwa powinien on dodawać. Jest to zależne on stylu jazdy oraz momentowego zapotrzebowania na moc.

Ten układ pracuje wspaniale oraz zapewnia znakomite osiągi i wysoką kulturę pracy. Problem pojawia się w tym, iż nie zawsze pracuje on w perfekcyjnych okolicznościach. Najczęstszym powodem problemów z wtryskiwaczem jest słabej jakości paliwo. 

W przypadku gdy właściciel auta nie pamięta o terminowej wymianie filtra, tankuje olej napędowy niewiadomego pochodzenia, możliwe, że wystąpi awaria wtryskiwaczy. 

Z tego powodu wtryskiwacz z czasem zaczyna się brudzić, aż do ich całkowitego zapchania. Ich usunięcie będzie niemożliwe bez zasięgnięcia po czyszczenie mechaniczne. Ponadto  wszystkie awarie wtryskiwaczy występują zwykle przy wysokim przebiegu, najczęściej o wartości powyżej 150 000 kilometrów. Jednakże to nie jest zasada. 

Jak pielęgnować wtryskiwacze?

Kierowców bezsprzecznie ucieszy fakt, iż wtryskiwacze posiadają odporność na błędną eksploatację auta, czyli dynamiczną jazdę. Jednakże to nie znaczy, że kierowca nie musi pracować nad swoimi złymi nawykami — inne podzespoły w samochodzie nie są aż tak odporne. W celu przedłużenia żywotności tych podzespołów, przydatne jest ich czyszczenie zapobiegawcze, a także doraźne. Kierowca musi kontrolować stan wtryskiwaczy a także wykonać taki zabieg w momencie gdy pojawią się pierwsze zabrudzenia. Uważaj jednak gdy nie posiadasz odpowiednich umiejętności, ponieważ bardzo łatwo możesz zapowietrzyć układ paliwowy.

Prowadzenie auta a zepsuty wtrysk

Mechanicy często słyszą pytanie o to, czy jest możliwość jazdy samochodem którego wtrysk jest uszkodzony. Z pewnością jazda takim samochodem będzie bardzo kłopotliwa. 

Warto także nadmienić iż zastanawiające odgłosy wtryskiwaczy mogą być spowodowane zawieszonym wtryskiem diesla. Dlaczego jest taki stan rzeczy określane przez osoby zajmujące się mechaniką jako ryzykowne? Na problemy ze wtryskiem mają wpływ zgromadzone w tym urządzeniu brudy. Jeśli na iglicy oraz dyszy rozpylającej znajdują się osady a także nagary. Bez wątpienia iglica nie ma ja działać zgodnie ze swoim powołaniem, a w tym czasie wtryskiwacz ulega zacięciu bez związku z pozycją, w której aktualnie jest. Stąd już niedługa droga do lania wtrysków, gdyż zawieszenie wtrysków w pozycji otwartej powoduje,że przepływ oleju napędowego nie jest ograniczony barierą wtryskiwacza.

Jakie są najczęstsze problemy z wtryskami?

Nie da się ukryć, że zepsuty wtryskiwacz a także symptomy, jakie silnik znosi poprzez stukające wtryski, znacznie nadwyręża działanie napędu. Kolejna trudność, z jakim często muszą się zmierzyć użytkownicy wtrysków to lejące wtryski. Co mogą wyrządzić w naszym samochodzie? Najczęściej w wyniku nieszczelności wtryskiwaczy rozprzestrzenia się pęknięcie głowicy, ponieważ jej temperatura jest zbyt wysoka.