Bez kategorii

W jaki sposób zmniejszyć spalanie paliwa w samochodzie?

Nie można zaprzeczyć, że spalanie jest bardzo istotną kwestią, którą warto sugerować się w trakcie zakupu samochodu. Należy jednakowoż wiedzieć, że ostateczne spalanie nie zależy jedynie od specyfikacji samochodu (choć to też), lecz także od rodzaju oraz sposobów w jakie go eksploatujemy. Warto w związku z tym zorientować się, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie, żeby nie zbankrutować i wydawać stosunkowo mało pieniędzy na paliwo niezależnie od tego, czy jeździmy wysłużoną ekonomiczną Skodą, czy może prawdziwym potworem o ogromnej pojemności silnika. 

Od czego jest zależne spalanie paliwa?

Bardzo kluczowe w kwestii spalania paliwa są: liczba koni mechanicznych, a także pojemność silnika. Warto jednak pamiętać, że to, jak eksploatujemy samochód, również w istotny sposób wpływa na spalanie. Rzecz jasna należy zdawać sobie sprawę, że jazda po mieście wymaga znacznie większych nakładów paliwa, niż długa trasa pokonywana jednostajnie, bez ciągłego zatrzymywania się oraz wracania do poprzedniej prędkości. Jeśli w związku z tym kluczowym przeznaczeniem naszego samochodu będzie jazda miejska, najlepiej zainwestować w ekonomiczną jednostkę.

Codzienna eksploatacja – jak wpływa na spalanie paliwa?

Aby zredukować spalanie paliwa, należy trzymać się kilku bardzo prostych reguł. Po pierwsze, dobrym pomysłem jest unikanie korków i wybór takich tras, które ograniczają tę kwestię do minimum. Ponadto warto utrzymywać względnie stałą prędkość na jak najwyższym biegu – w trasie idealną prędkością jest około 100-110 kilometrów na godzinę na piątym lub szóstym biegu. Ponadto, nie opłaca się decydować na nieustanne zwalnianie i przyspieszanie – jednostajność tempa jest najważniejsza, aby spalanie było zredukowane do minimum. Mamy nadzieję, że rzeczowo odpowiedzieliśmy na pytanie odnośnie tego, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie. 

Źródło informacji: Torst