Przemysł

Walcowanie gwintów i walcowanie blach – poznaj nowoczesne technologie

Według powszechnych informacji, gwinty są różnego typu naruszeniami powierzchni, które wykonuje się na powierzchni walcowej lub stożkowej, zarówno na zewnątrz przedmiotu, jak i w wewnętrznej warstwie. Wbrew obiegowej opinii ich odpowiednia produkcja nie jest łatwym zadaniem. Z tego powodu warto zapoznać się z jedną z najbardziej skutecznych metod wytwarzania gwintów.

Co to właściwie jest

Walcowanie gwintów, bo o tej czynności mowa, to metoda przeprowadzana na zimno. Polega na obróbce plastycznej konkretnego przedmiotu przy pomocy specjalnych głowic. Walcowanie gwintów wykonuje się na bocznych powierzchniach wszelkich okrągłych części.

Zalety tej technologii

Zalet tego rozwiązania jest mnóstwo. Pośród nich wyodrębnić można na przykład szybkość oraz skuteczność działania, jak również stosunkowo niskie koszty w porównaniu do innych metod wytwarzania gwintów. Gwarantuje także znaczną trwałość wszelkich obrobionych elementów. W dodatku, o ile urządzenie służące do wałkowania działa sprawnie, to zapewnia idealny, niezmienny kształt wszelkich wyprodukowanych gwintów. Wszystko to składa się na fakt, że zdecydowanie warto skorzystać z tej metody produkcji.