Przemysł

Worki foliowe to nie wszystko – jakie jeszcze przedmioty produkuje się z folii HDPE i LDPE?

Worki foliowe są w dzisiejszych czasach niezwykle powszechnymi produktami, które znajdują zastosowanie w licznych gałęziach życia oraz w wielu firmach o różnej charakterystyce. Robi się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od rodzaju konkretnego produktu oraz wachlarza jego zastosowań. Warto wyjaśnić, jakimi cechami wykazują się oba te rodzaje folii i gdzie jeszcze, poza workami foliowymi, znajdują zastosowanie. Warto mieć bowiem świadomość, że materiał ten jest niezwykle popularny w dzisiejszym świecie i znacznie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Polietylen – czym się charakteryzuje?

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z tego wspaniałego materiału, jakim jest polietylen. Może pochwalić się on bardzo obszerną listą zalet, a wśród nich jest minimalna przepuszczalność wody oraz powietrza, a także odporność na szkodliwe działanie soli czy kwasów. W związku z tym wykorzystuje się te folie w wielu dziedzinach życia. Warto pamiętać, że z polietylenu wykonuje się nie tylko worki foliowe. Trzeba wspomnieć również o takich rzeczach, jak na przykład foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz dziesiątki innych produktów, z którymi mamy styczność w trakcie życia codziennego.

Chciałbyś wiedzieć, gdzie nabyć worki foliowe i foliopaki? Sprawdź producenta http://www.foldruk.net/

Czym różnią się folie HDPE i LDPE?

Że ich zastosowanie jest bardzo szerokie, wszyscy już doskonale wiemy. Każdy doświadczony producent worków foliowych zdaje sobie sprawę, że warto także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych bardzo często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jeszcze tylko zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Przede wszystkim dzieli się je pod względem gęstości – HDPE ma znacznie większą gęstość, a co za tym idzie, mamy do czynienia z materiałem dużo cieńszym. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Jak produkuje się worki foliowe?

Na samym początku warto mieć świadomość, że są wykonane z tworzyw sztucznych, które są niezbędne do produkcji worków foliowych.  Są popularnym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przezroczyste. To sprawia, że bez problemu można sprawdzić wszystko, co znajduje się we wnętrzu. Jest to szczególnie ważne dla wszystkich klientów, którzy robią zakupy, gdy wcześniej zobaczą produkt. Materiały używane do produkcji zmieniają się na przestrzeni lat. W ostatnim czasie wiodącym trendem jest styl życia, który polega na dbaniu o  środowisko. Aby dobrze się prezentować wielu producentów postanowiło zmienić do tej pory stosowane surowce, tymi bardziej naturalnymi. W tym celu używa się półfabrykaty, które wytwarza się z kukurydzy. Jest to korzystne dla natury rozwiązanie, które pomaga ograniczyć wycinkę drzew. Dla wielu może być to niespodzianka, ale podczas produkcji wielkie znaczenie ma najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.

Jakie są rodzaje worków foliowych?

Worki foliowe można spotkać w wielu kombinacjach, jeśli chodzi o formę, barwę czy rozmiar. Niewiele osób rozmyśla z czego właściwie są wykonywane.Są dzielone na kilka rodzajów. Bardzo znane są worki i reklamówki HDPE, które są wytwarzane z polietylenu o dużej gęstości. Są bardzo komfortowe w stosowaniu, ponieważ cechują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent niewielkim kosztem jest w stanie zaspokoić potrzeby klientów wielu sklepów. Wytwarzane są z cienkiej folii. Równie często używane są także woreczki LDPE, które również są wytwarzane z polietylenu, różnica leży w niższej gęstości. Dzięki temu są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i można je wielokrotnie używać. Różnica polega na tym, że podczas codziennego użytku nie usłyszymy żadnego dźwięku. Niestety co za tym idzie, są automatycznie droższe. Każda osoba zastanawiająca się nad kupnem musi rozpoznać swoje priorytety – ilość czy wytrzymałość. Następne na liście są wyroby MDPE, które łączą w sobie najlepsze cechy wyrobów HDPE oraz LDPE. Są znane dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie są elastyczne oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej można je spotkać w przemyśle spożywczym.