Motoryzacja

Wyciąganie wgnieceń – kto je wykonuje?

Uszkodzenie pojazdu z reguły nie jest ciekawym przeżyciem dla jego posiadacza. Jeśli jednak mowa o niewielkim uszczerbku na karoserii, nie należy się martwić. Interwencja lakiernicza nie zawsze jest w takiej sytuacji koniecznością. Warto zastanowić się nad wielkością szkód i udać się do specjalisty, dla którego wyciąganie wgnieceń to normalna sprawa.

Jak wygląda wyciąganie wgnieceń w samochodzie?

Na czym polega wyciąganie wgnieceń? Robi się to przy pomocy profesjonalnego kleju oraz akcesoriów, które pozwalają na szybką naprawę karoserii bez ingerowania w jej strukturę. Trzeba pamiętać, że nałożenie kolejnej warstwy lakieru idzie w parze ze znacznym spadkiem wartości pojazdu, więc nie zawsze jest to korzystne wyjście.

Z jakim kosztem musisz się liczyć chcąc wyciągnać wgniecenia?

Oczywiście wyciąganie wgnieceń wydaje się nietrudne do samodzielnego wykonania, ale jeśli nie mamy w tej kwestii pewności, warto udać się do mechanika lub blacharza, który zna temat od podszewki. Koszty takiej usługi są zwykle małe, a czas jej realizacji tak krótki, że bardzo często jeszcze tego samego dnia pojazd będzie do odbioru. Dlatego polecamy, aby nie panikować i spytać specjalistę, czy może obyć się bez lakierowania. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze nie tylko w tej chwili, ale i podczas ewentualnej sprzedaży samochodu.

Tekst postał na podstawie informacji ze strony firmy Eurograd. Jest to lider w Krakowie i okolicach z dziesięcioletnim doświadczeniem w branży.